Znanstveni posvet Jezikovni, literarni in kulturni stiki: sto let študija francoščine na Univerzi v Ljubljani organizirata francistični sekciji Oddelka za prevajalstvo in Oddelka za romanske jezike in književnosti. Namen posveta je, da na eni strani  prikaže delovanje v zadnjih stotih letih na univerzi, kjer je bil prvi lektor francoskega jezika veliki jezikoslovec Lucien Tesnière, na drugi strani pa se ozre v prihodnost francoskega jezika, frankofonije in francoskih študij na splošno, pa tudi v slovenskem kulturnem okolju.

Na posvet je prijavljenih 47 udeležencev z referati v 5 sekcijah:

1. Lingvistika (splošna, uporabna, kontrastivna, morfosintaksa, semantika, leksikologija, pragmatika)
  2. Jezik in kultura
  3. Literarno in splošo prevajanje: praksa, teorija, izbraževanje.
  4. Francoska in frankofona literatura
  5. Didaktika in poučevanje splošnega in specializiranega jezika

Udeleženci prihajajo iz Francije, Jordanije, Združenih držav Amerike, Romunije, Češke, Madžarske, Hrvaške, Črne gore, Grčije, Albanije in Slovenije.

Otvoritev posveta bo v četrtek, 12. septembra 2019, ob 9.30 uri v predavalnici 13.

Slike: