Odprtost Osrednje humanistične knjižnice FF - obvestila

V sredo, 26. 4. 2017, bodo knjižnice obratovale po skrajšanem urniku, in sicer do 15. ure. Od 27. 4. do 2. 5. 2017 bodo knjižnice ZAPRTE.

OHK FF, Knjižnica za

anglistiko, germanistiko in prevajalstvo
 arheologijo

azijske in afriške študije

bibliotekarstvo, informacijsko znanost in knjigarstvo
 etnologijo in kulturno antropologijo
 filozofijo
 geografijo

klasično filologijo

muzikologijo
 pedagogiko
 primerjalno književnost in literarno  teorijo
 psihologijo

romanistiko
 slovenistiko in slavistiko

sociologija
 splošno in primerjalno jezikoslovje

umetnostno zgodovino

zgodovino

*Obiskovalcem priporočamo tudi spremljanje obvestil na spletnih straneh POSAMEZNIH KNJIŽNIC.

ARHIV DOGODKOV

Bibliografije raziskovalcev v slovenskem visokošolskem prostoru

Osrednja humanistična knjižnica FF, Znanstveni inštitut FF, Univerza v Ljubljani in Sekcija za visokošolske knjižnice pri Zvezi bibliotekarskih društev Slovenije vabijo na Strokovno srečanje predstavnikov raziskovalnih institucij, raziskovalcev in bibliotekarjev z naslovom Bibliografije raziskovalcev v slovenskem visokošolskem prostoru. Srečanje bo potekalo 18. junija 2015 v predavalnici 2 na Filozofski fakulteti.

18. junij 2015 - Filozofska fakulteta UL

10.30-11.00        Registracija udeležencev

11.00-11.20        Uvodni nagovori: prof. dr. Martin Čopič, prorektor UL, g. Davor Šoštarič, direktor IZUM, prof. dr. Predrag Novaković, prodekan FF

11.20-13.00        Sklop 1

• prof. dr. Ksenija Vidmar Horvat (FF): Pobude za odpravo anomalij v vrednotenju raziskovalnega dela z namenom izboljšanja načel pravičnosti, transparentnosti in kakovosti objavljenih del v humanistiki in družboslovju
  • izr. prof. dr. Miha Humar (BF): Politika vrednotenja raziskovalne uspešnosti z vidika raziskovalcev
  • mag. Janez Jug (FDV): Vloga OSIC-ev pri vrednotenju raziskovalne uspešnosti
  • Anka Sollner Perdih (FF): Bibliotekarji-bibliografi med tnalom in nakovalom pri izdelavi bibliografij raziskovalcev

Vprašanja in diskusija na obravnavane teme.

Moderatorja: doc. dr. Milan Lovenjak (OHK FF), Nataša Knap (SVK).

13.00-13.30        Odmor

13.30-15.30        Sklop 2

Okrogla miza z uvodnimi kratkimi predstavitvami problematike vrednotenja raziskovalne uspešnosti z vidika posameznih udeleženih inštitucij in predstavitvijo izbranih tem:

• dr. Martin Grum (OSIC za humanistiko)
  • mag. Irena Sajovic (OSIC za naravoslovje)
  • dr. Mira Vovk-Avšič (OSIC za tehniko)
  • prof. dr. Tomaž Bartol (OSIC za biotehniko)
  • doc. dr. Jure Dimec (OSIC za medicino)
  • Davor Šoštarič, Apolonija Zupan Marolt (IZUM)
  • Irena Sešek (NUK)
  • dr. Mojca Kotar (UL)
  • prof. dr. Alenka Šauperl (FF)

Vprašanja in diskusija na obravnavane teme. Sodelovali sta tudi predstavnici ARRS, dr. Lidija Tičar Padar, pomočnica direktorja ARRS in Mateja Gašpirc, skrbnica za humanistične vede, Sektor za raziskovalne projekte.

Moderatorka: mag. Hedvika Pavlica Kolman (SVK, OHK FF).

15.30-16.00 Zaključek srečanja.