Vabilo za sodelovanje na mednarodni konferenci Na vzhod! LGBTQ+ književnost v Vzhodni Evropi

Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani in ŠKUC z veseljem najavljata mednarodno konference o LGBTQ+ književnosti v Vzhodni Evropi, ki bo potekala 25. in 26. oktobra 2018 v Ljubljani.

Zakaj je Vzhodna Evropa (videti) manj sprejemajoča, kar zadeva seksualno in spolno nenormativnost? Ali je bilo vedno tako? Kako sta se LGBTQ+ literarna produkcija in literarna veda razvijali v Vzhodni Evropi? Ali domnevno liberalni Zahod in manj prijazni Vzhod ločuje nekakšna rožnata zavesa? In kako se to kaže v književnosti? Kakšno je po več desetletjih razvoja LGBTQ+ literarne vede, ki sicer večinoma resda izhaja z Zahoda, stanje v Vzhodni Evropi?

Tema konference je LGBTQ+ književnost v Vzhodni Evropi, obravnavala pa bo njene teoretske, kulturne, zgodovinske in druge vidike.

Konferenca bo potekala na Filozofski fakulteti UL. Rok za oddajo povzetkov prispevkov: 31. marec 2018.

Vabljeni k sodelovanju.

Vabilo k sodelovanju in druge informacije najdete tukaj.