Mednarodni simpozij »Deutsche Sprachminderheiten im östlichen Europa« (21.–23. 6. 2018)

Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko FF UL v imenu soorganizatorjev vabi na mednarodni simpozij »Nemške jezikovne manjšine v vzhodnoevropskih regijah«/»Deutsche Sprachminderheiten im östlichen Europa«, ki se bo odvijal v četrtek, 21. 6. 2018, na Filozofski fakulteti v Ljubljani (pred. 15), v petek, 22. 6. 2018, v Univerzitetni knjižnici Maribor ter v soboto, 23. 6. 2018, v Pokrajinskem muzeju Kočevje. Predavanja bodo potekala v nemščini.

V sklopu simpozija je na ogled tudi razstava z naslovom »Zapuščam drago vas domačo.

Kočevska, nemški jezikovni otok na Slovenskem.«/«Main Dearfle miss i haint vərlussn.

Gottschee, deutsche Sprachinsel in Slowenien.“

Program simpozija je v priponki. Vljudno vabljeni!