Razstava in predavanje ob praznovanju stote obletnice združitve Romunije s Transilvanijo

Ob praznovanju stote obletnice velike združitve Romunije s Transilvanijo vas Veleposlaništvo Romunije v Sloveniji v sodelovanju z Narodnim muzejem Cotroceni in Oddelkom za romanske jezike in književnosti FF vabi v torek, 16. oktobra 2018, ob 13.00 uri v 4. nadstropje FF na odprtje razstave z naslovom: Marea Unire. De la victoria în primul război mondial la încoronarea suveranilor României Mari/Velika združitev. Od zmage v prvi svetovni vojni do kronanja velikih romunskih vladarjev.

Na razstavi si bo mogoče ogledati fotografije, ki predstavljajo 1. december (dan združitve), dan zmage, zmagoslavni sprevod iz Bukarešte in druge, za romunsko zgodovino, pomembne dogodke.

Razstavo bo otvoril gospod Liviu Sebastian Jicman, direktor Narodnega muzeja Cotroceni.

Sledilo bo predavanje univerzitetnega profesorja, dr. Alexandra Ghișe (Univerza Babeş-Bolyai, Cluj-Napoca): Soldați români în armata austro-ungară/Romunski vojaki v avstro-ogrski vojski. Predavanje bo v predavalnici 410.

Slike: