Liber.ac

OHK

OB ŠTUDIJU
Študijske strani

SO: 5. ali 6. opravljanje izpita (za študente 1. in 2. stopnje)

Določila novega Statuta UL glede opravljanja izpitov (122. člen, ki določa, da študent lahko opravlja izpit največ petkrat) veljajo za vse študente, ki so se v študijskem letu 2017/2018 prvič vpisali  v katerikoli letnik študijskega programa. V kolikor študent še ni opravil izpitov letnika, v katerega je že bil vpisan, jih opravlja v skladu s starim Statutom UL (148. člen ki je določal, da študent lahko opravlja izpit največ šestkrat), četudi k izpitu pristopa prvič.

Primer: študent, ki je v študijskem letu 2017/2018 vpisan v 3. letnik ali pavzira po 2. letniku ali ponavlja 2. letnik, opravlja izpite iz 2. letnika v skladu s starim Statutom UL (jih lahko opravlja 6 krat), vpisani v 3. letnik pa izpite 3. letnika opravlja v skladu z novim Statutom UL (jih lahko opravlja 5 krat).

FF izobražuje študente in ustvarja vrhunske izobražence z odprtim in kritičnim mišljenjem na področju humanistike in družboslovja ter izobraževanja učiteljev s teh področij.

EDUROAM

Fakulteta je opremljena z brezžičnimi oddajniki. Na voljo je brezžično akademsko omrežje Eduroam. Dostop do tega omrežja je na voljo vsem vpisanim študentom/študentkam in zaposlenim na fakulteti. Do omrežja Eduroam lahko dostopate povsod, kjer je na voljo signal (doma in v tujini).

Univerza v Ljubljani
FF - Filozofska fakulteta