Mednarodna parlamentarna štipendija nemškega zveznega parlamenta (IPS)

Objavljen je razpis za Mednarodno parlamentarno štipendijo nemškega zveznega parlamenta in vas prosim za razširjanje še po vaših poteh.

Rok za prijavo je 30. junij 2018.

Več nformacij: www.bundestag.de/europa_internationales/ips/slowenien/245056

Mednarodna parlamentarna štipendija nemškega zveznega parlamenta (IPS)

Želite iz prve roke spoznati politično življenje v Berlinu? Če prihajate iz Slovenije, imate zaključeno visokošolsko izobrazbo in dobro znanje nemškega jezika, lahko s pomočjo štipendije Nemškega zveznega parlamenta uresničite svojo željo. Rok za prijavo je vsako leto 30. junij.

Želite postati sodelavec nemškega zveznega parlamenta?

Nemški zvezni parlament ponuja v sodelovanju z univerzami Freie Universität Berlin, Humboldt-Universität Berlin, Technische Universität Berlin priložnost, da v času 13-tedenskega praktičnega dela pri poslancu zveznega parlamenta spoznate nemški parlamentarni sistem in politične procese odločanja ter pridobite praktične izkušnje na področju parlamentarnega dela.

Mednarodna parlamentarna štipendija je namenjena visoko kvalificiranim in politično zainteresiranim mladim, ki se želijo po zaključku programa vrniti v svojo domovino in aktivno ter odgovorno sooblikovati demokratično prihodnost svoje države.

Rok za prijavo je vsako leto 30. junij. Upoštevane bodo samo tiste vloge, ki bodo vložene preko elektronske pošte.

Pogoji:

• slovensko državljanstvo
  • zaključen univerzitetni študij
  • zelo dobro znanje nemškega jezika
  • poznavanje nemške politike, družbe in zgodovine
  • mlajši od 30 let ob nastopu štipendije

Štipendija:

• 500 EUR mesečno
  • plačano bivanje ter stroški zavarovanja in potovanja

Kontakt:

Veleposlaništvo Zvezne republike Nemčije v Sloveniji