Prof. dr. Metod Resman prejemnik nagrade za življenjsko delo na področju visokega šolstva za leto 2018

Prof. dr. Metod Resman, upokojeni profesor pedagogike na Filozofski fakulteti UL, je prejemnik nagrade za življenjsko delo na področju visokega šolstva. Njegovo vodilno raziskovalno področje je šolsko svetovalno delo.

Nagrade Republike Slovenije na področju šolstva so podelili 4. oktobra 2018, na predvečer Svetovnega dneva učiteljev. Tradicija podeljevanja nagrad za področje izobraževanja v Sloveniji sega v leto 1966, ko so se nagrade podeljevale pod imenom Žagarjeve nagrade. Odbor za podeljevanje nagrad Republike Slovenije na področju šolstva za leto 2018 podeljuje nagrade za življenjsko delo in nagrade za izjemne dosežke v vzgoji in izobraževanju, in sicer na enajstih področjih: predšolska vzgoja, osnovna šola, osnovno glasbeno šolstvo, izobraževanje in usposabljanje otrok in mladostnikov z motnjami v razvoju, srednje šolstvo, izobraževanje odraslih, višje in visoko šolstvo, dijaški in študentski domovi, šolstvo pripadnikov slovenske manjšine v Italiji, Avstriji in na Madžarskem, šolstvo pripadnikov madžarske in italijanske narodne skupnosti in Romov ter dopolnilni pouk slovenskega jezika in kulture za Slovence po svetu.

Nagrajencu iskreno čestitamo!

Slike: