Predavanje: Mitja Saje, Dinastija Ming v zgodovinski perspektivi

Sreda, 16. januarja 2019, ob 16. uri

Ob razstavi Zlato kitajskih cesarjev. Zlati predmeti iz obdobja Wanli dinastije Ming – zbirka Dong Bo Zhai vas vljudno vabimo na predavanje:

Red. prof. dr. Mitja Saje: Dinastija Ming v zgodovinski perspektivi

Dinastija Ming je bila v tisočletju prevlade nomadskih ljudstev edina domača kitajska dinastija, ki se je povsem oprla na tradicionalne kitajske vrednote. Zato nam nudi lepo priložnost, da ocenimo, kako je ta tradicija bogatila kitajsko civilizacijo in v čem je zavirala njen razvoj.

To vprašanje postane še bolj zanimivo, ker je prav v tem času v Evropi, nekje daleč od kitajskega obzorja, nastala želja po odkrivanju novih svetov, ki je začela trkati tudi na kitajska vrata in naznanjala, da se bo morala Kitajska neizbežno soočiti s posledicami dogajanj v zahodnem svetu.

Predava red. prof. dr. Mitja Saje z Oddelka za azijske študije Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani.

Udeležba na predavanjih je brezplačna, razstavo si lahko ogledate z nakupom vstopnice v odpiralnem času muzeja.

Seznam vseh javnih vodstev, predavanj in drugih prireditev ob razstavi Zlato Kitajskih cesarjev je dostopen na tej povezavi.