Mednarodni simpozij o vzhodnoazijskih filozofijah in umetnostih

ZRC SAZU, 22. - 24. aprila 2019

MEDNARODNI SIMPOZIJ O VZHODNOAZIJSKIH FILOZOFIJAH IN UMETNOSTIH

ZRC SAZU, 22. DO 24. APRILA

V času od 22. do 24. aprila bo naš oddelek v okviru stote obletnice Filozofske fakultete organiziral mednarodni simpozij na temo vzhodnoazijskih filozofij in umetnosti.

Vabljeni govorci in govorke, ki sodijo med svetovno znane akademike in akademičarke na področju konferenčne teme, so

Graham Parkes, Vienna University, East China Normal University

Setsuko Aihara, University of Hawai'i

Roger T. Ames, Beijing University

Carine Defoort, KU Leuven

Prisrčno vabljeni na PREDAVANJA in gledališko predstavo ZHUANGZI AND THE RIDDLE OF EUROPEAN SUBJECTIVITY

22.–24. 4. 2019; Prešernova dvorana SAZU

Mednarodni simpozij »From personal to Global: East Asian Arts and Philosophies for the Contemporary World«. Osrednja tema simpozija je vse bolj pomembna vloga azijskih (zlasti vzhodnoazijskih) kulturnih in idejnih sistemov in filozofij na mednarodni ravni. Govorke in govorci bodo izhajali iz predpostavke, da vzhodnoazijske države vse hitreje postajajo nove ekonomske, pa tudi politične velesile na mednarodnem prizorišču. Te ekonomske in politične tendence spremlja tudi razvoj na idejnem in kulturnem področju, v okviru katerega lahko vzhodnoazijske regije globaliziranemu svetu nudijo alternative za reševanje aksiološke krize sodobnega sveta. Plenarna govorca simpozija bosta profesorja Roger Ames (University of Hawai'i, Beijing University) in Graham Parkes (Vienna University, Huadong Shifan University, Shanghai). V drugem delu simpozija bo potekalo tudi predavanje o medkulturnih razsežnostih sodobne azijske vizualne umetnosti japonske umetnice in umetniške teoretičarke Setsuko Aihara.

Spletna stran: spletff.ff.uni-lj.si/node/13485

The international symposium “From Personal to Global: East Asian Arts and Philosophies for the Contemporary World"

(Prešernova Hall of the Slovene Academy of Science and Art , Novi trg 4, Ljubljana).

The speakers were among the most internationally famous and influential theoreticians in these fields: Roger T. Ames, Carine Defoort, Graham Parkes and Setsuko Aihara. The topics of the speeches included Japanese theory of arts and aesthetics, Chinese role ethics, and the problematisation of the Confucian theory of correct naming.

The symposium was concluded with a cultural programme – the musical theatre performance “Zhuangzi and the Riddle of European Subjectivity”, which was performed by the students and teachers of the Department of Asian Studies, which was also the organiser and host of the symposium.

Upamo, da se boste simpozija udeležili v čim večjem številu.

PRISRČNO VABLJENI!