Testni dostopi

1.Testni dostop do Statiste (do 1. april 2020)

Statista je ena največjih svetovnih statističnih in tržnih platform z dostopom do več kot 1,5 milijona statistik, napovedi, dosjejev, poročil in infografik, ki pokrivajo 80.000 različnih tematik iz več kot 22.500 virov. Na njej lahko najdete npr. podatke o glasbeni industriji, stopnji revščine po svetu, nadzoru nad orožjem, poročila z različnih področij za posamezne države in mesta, navade potrošnikov, statistike s področja knjižnične dejavnosti ter še mnogo drugih zanimivih statistik in poročil. Zbirka med drugim nudi tudi več praktičnih orodij – grafične prikaze lahko izvozite v png, pdf, xls in ppt formatu.

Statista je dostopna z računalnikov FF in z oddaljenega dostopa:

2.Testni dostop do e-zbirke PressReader (31. 1. - 3. 3. 2020)

Zbirka PressReader prinaša tekoče izdaje več kot 7.000 nacionalnih, regionalnih in lokalnih časnikov in revij iz Evrope, Azije, Avstralije, Afrike, Latinske in Severne Amerike. Testni dostop je na voljo vse člane knjižnic Univerze v Ljubljani (z NUK in CTK) v obdobju od 31. 01. 2020 do 03.  03. 2020.