Razpis za nove tutorke in tutorje

V imenu Komisije za tutorstvo vas vabimo, da se prijavite na razpis za nove tutorke in tutorje v študijskem letu 2020/2021. Ta bo odprt od 22. 4. 2020 do 3. 7. 2020.

Drage kolegice in dragi kolegi!

Zaradi COVID-19 letos informativni dan Tutorstva žal ne bo potekal v živo, kot je bila to navada v preteklih letih.

A nič za to! Študij teče dalje in tudi prihodnje leto bomo na naši Filozofski fakulteti pričakali novo generacijo bruck in brucev. Ti bodo vstopili v zanje nov svet, poln izzivov in preprek. Prav ti si tista oziroma tisti, ki novi generaciji študentk in študentov lahko pomagaš pri premagovanju ovir ob vstopu v akademsko skupnost.

Se še spomniš zmede ob pogledu na urnik predavanj, zmede ob pogledu na seznam študijske literature? Ali pa izgubljenega tavanja po prostorih Filozofske fakultete, ne vedoč, kje se skriva predavalnica, ki jo tako zavzeto iščeš? Se je tudi v tvoji glavi pojavilo vprašanje, kaj je razlika med kolokvijem in izpitom? In kaj je že tista vpisna številka, o kateri vsi predavatelji neprestano govorijo?

Če se prihodnje leto odločiš postati tutorka oziroma tutor, boš lahko v pomoč pri odgovarjanju na vsa ta in še mnoga druga vprašanja, ki ti jih bodo zastavljali novi brucke in bruci. Seveda pa postati član tutorske ekipe ne pomeni le neprestanega odgovarjanja na vprašanja mlajših kolegic in kolegov. Če se prihodnje leto odločiš postati del te velike ekipe, boš spoznala oziroma spoznal tudi delovanje celotnega sistema Filozofske fakultete. Odprla se ti bodo vrata v morebitne druge oblike študentskega organiziranja (društva, študentski svet, senat …) in v različne organe fakultete. O vsem tem bomo govorili tudi na delovno-motivacijskem vikendu tutorstva, ki bo v Portorožu med 18. in 20. septembrom 2020.

V imenu Komisije za tutorstvo te zato vabim, da se prijaviš na razpis za nove tutorke in tutorje v študijskem letu 2020/2021. Ta bo odprt od 22. 4. 2020 do 3. 7. 2020. Lahko se priključiš uvajalnemu tutorstvu, tutorstvu za študente s posebnim statusom in tutorstvu za tuje študente.

Do prijave na razpis lahko dostopaš na spodnjih povezavah:

V primeru dodatnih vprašanj piši na naslov fftutorstvo@gmail.com.

Skupaj lahko premagamo številne ovire, če se le odločimo pomagati drug drugemu!

Jaka Klun

Fakultetni koordinator študentskega tutorstva