19.01.2018

Mentor leta 2017- poziv za vloge

Društvo Mlada akademija bo tudi letos najboljšim slovenskim mentorjem doktorskih študentov podelilo nagrado Mentor leta (2017).

Pravico do predlaganja svojega mentorja oz. mentorice imajo vsi trenutni doktorski študentje, ki so se vpisali na študij leta 2015 ali prej, in nekdanji doktorski študenti, ki so zagovarjali doktorsko disertacijo leta 2015 ali kasneje.

Svojega mentorja lahko predlagajo tako, da do 15. februarja 2018 izpolnijo vlogo, ki smo jo pripravili v obliki elektronskega obrazca v
slovenščini in angleščini. Podrobnosti preberite na naši spletni strani.

Slavnostna podelitev nagrade bo potekala v marcu 2017 v Ljubljani.

15.01.2018

Vabilo na DRUGO cepljenje proti Klopnemu meningoencefalitisu

Zdravstveni dom za študente vabi študente prvega letnika Filozofske fakultete na drugo cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu. Cepljenje bo v petek, 19. 1. 2018.

Vabilo na DRUGO cepljenje proti Klopnemu meningoencefalitisu

Zdravstveni dom za študente vabi študente prvega letnika Filozofske fakultete na drugo cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu. Cepljenje bo v petek, dne 19. 1. 2018 od 7. do 12. ure, v prostorih Zdravstvenega doma za študente, Aškerčeva cesta 4, po seznamu, ki ga je posredovala fakulteta.

S seboj obvezno prinesite kartico zdravstvenega zavarovanja, cepilno knjižico  ter potrdilo o vpisu.

05.01.2018

5. ALI 6. OPRAVLJANJE IZPITA (za študente 1. in 2. stopnje)

Določila novega Statuta UL glede opravljanja izpitov (122. člen, ki določa, da študent lahko opravlja izpit največ petkrat) veljajo za vse študente, ki so se v študijskem letu 2017/2018 prvič vpisali  v katerikoli letnik študijskega programa. V kolikor študent še ni opravil izpitov letnika, v katerega je že bil vpisan, jih opravlja v skladu s starim Statutom UL (148. člen ki je določal, da študent lahko opravlja izpit največ šestkrat), četudi k izpitu pristopa prvič.

Primer: študent, ki je v študijskem letu 2017/2018 vpisan v 3. letnik ali pavzira po 2. letniku ali ponavlja 2. letnik, opravlja izpite iz 2. letnika v skladu s starim Statutom UL (jih lahko opravlja 6 krat), vpisani v 3. letnik pa izpite 3. letnika opravlja v skladu z novim Statutom UL (jih lahko opravlja 5 krat).