20.02.2018

Razpis za dodelitev Tumove štipendije za študijsko leto 2018/2019

Štipendija je namenjena spodbujanju doktorskega (izjemoma magistrskega študija), diplomantov slovenskih in zamejskih univerz, ki se vpišejo na doktorski študij (izjemoma magistrski študij), na visokošolskih ustanovah v Avstriji in tudi drugod po Evropi. Dodeli se za eno študijsko leto, in sicer v višini 500 evrov mesečno in se izplača v devetih mesecih (9-krat), v času študijskega leta. Štipendija se lahko podaljša za nadaljnje študijsko leto, če so za to na voljo finančna sredstva in če obstajajo za to utemeljeni razlogi.

Kdo se lahko prijavi?

Za Tumovo štipendijo lahko zaprosijo diplomanti slovenskih univerz ali univerz v zamejstvu, ki imajo slovensko državljanstvo ali lahko izkažejo slovensko poreklo. Kandidati morajo imeti magistrsko nalogo ocenjeno najmanj z osem, ob poteku roka za vložitev prošnje za štipendijo pa morajo biti mlajši od 30 let. Upravni odbor ustanove lahko podeli štipendijo tudi kandidatu z nižjo oceno, če obstajajo za to utemeljeni razlogi.

Prošnjo za dodelitev štipendije mora kandidat oddati do 25. junija 2018 na naslov: Upravni odbor Knafljeve ustanove, Kongresni trg 12, 1000 Ljubljana.

Aktualni razpis: Razpis_Tumova štipendija 2018-2019.pdf

Kontakt:

Rektorjeva nagrada za naj inovacijo Univerze v Ljubljani 2018

Prijave za Rektorjevo nagrado za naj inovacijo Univerze v Ljubljani so odprte. Rektorjeva nagrada za naj inovacijo Univerze v Ljubljani, ki jo organizirata Univerza v Ljubljani in Ljubljanski univerzitetni inkubator (LUI), je spodbuda za študente in zaposlene na Univerzi v Ljubljani, da s svojimi inovacijami vstopijo na trg in idejo komercializirajo. K sodelovanju ste vabljeni vsi, ki imate tehnološke in netehnološke inovacije, kot tudi inovativne podjetniške ideje. Prijavijo se lahko skupine, kjer je vodja skupine študent ali alumni študent (do tri leta po zaključku študija), raziskovalec ali pedagoški delavec Univerze v Ljubljani.Prijave za Rektorjevo nagrado za naj inovacijo Univerze v Ljubljani so odprte. Rektorjeva nagrada za naj inovacijo Univerze v Ljubljani, ki jo organizirata Univerza v Ljubljani in Ljubljanski univerzitetni inkubator (LUI), je spodbuda za študente in zaposlene na Univerzi v Ljubljani, da s svojimi inovacijami vstopijo na trg in idejo komercializirajo. K sodelovanju ste vabljeni vsi, ki imate tehnološke in netehnološke inovacije, kot tudi inovativne podjetniške ideje. Prijavijo se lahko skupine, kjer je vodja skupine študent ali alumni študent (do tri leta po zaključku študija), raziskovalec ali pedagoški delavec Univerze v Ljubljani.

Zbiranje prijav poteka prek spletnega obrazca LUI, do vključno četrtka, 15. marca 2018, do 23.59. Več informacij s splošnimi pogoji tekmovanja najdete tukaj.

Vabilo na Parado mladih

Ponujamo 4 predavateljska mesta v seriji Parada mladih. Predvideni datum nastopa je ponedeljek, 9. 7. 2018. V 20-minutnem predavanju na razumljiv, argumentiran in kar se da dinamičen način predstavite svoje raziskovalne rezultate, povezane s krovno temo Seminarja. Poslušali vas bodo in se z vami pogovarjali seminaristi in domači strokovnjaki. Predavanje je v slovenščini.

Če vas sodelovanje zanima, vas prosimo, da do 1. marca 2018 na naslov damjan.huber@ff.uni-lj.si pošljete naslov in povzetek svojega predavanja (v obsegu do 3000 znakov) ter kratko samopredstavitev. O izboru vas bomo obvestili do 15. marca 2018. Avtorice in avtorji sprejetih povzetkov boste morali nato najkasneje do 15. aprila 2018 pripraviti besedilo za monografijo (do 10.000 znakov s presledki), saj seminarska monografija izide pred prireditvijo.

Vabilo na Parado mladih

Ali ste ravnokar diplomirali, magistrirali ali doktorirali (stari program, 1., 2. ali 3. bolonjska stopnja)? Raziskujete na področju jezikoslovja, književnosti ali v kakšni drugi disciplini humanistike ali družboslovja? Ste prišli do zanimivih rezultatov? Če je tako, vas vabimo k sodelovanju na 54. seminarju slovenskega jezika, literature in kulture. Tema Seminarja je 1918 v slovenskem jeziku, literaturi in kulturi (ob 100-letnici konca 1. svetovne vojne, smrti Ivana Cankarja in Stanislava Škrabca). Seminar prireja Center za slovenščino kot drugi in tuji jezik pri Oddelku za slovenistiko Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani; letos poteka od 2. do 13. julija. Udeleženci so tuji slovenistični strokovnjaki in študentje, program je sestavljen iz intenzivnih lektoratov, predavanj, delavnic in spremljevalnih strokovnih ter kulturnih prireditev (www.centerslo.si/seminar).

Obvestilo o spremembi uradnih ur

Obveščamo vas, da so z začetkom letnega semestra (t. j. od 19. februarja 2018 naprej) uradne ure na fakulteti za študentke in študente ter zunanje stranke spremenjene.

V prihodnje bodo uradne ure na vsak dan od ponedeljka do petka med 11.00 in 13.00 uro. Izjema so oddelčne knjižnice, kjer urniki izposoje ostajajo nespremenjeni.

12.02.2018

Natečaj za najboljšo diplomsko oz. magistrsko nalogo s področja mladih v letu 2017

Mladinski svet Slovenije letos ponovno razpisuje natečaj za najboljšo diplomsko oz. magistrsko nalogo s področja mladih v letu 2017, ki mladim diplomantom in magistrantom prinaša denarno nagrado.

Prijava je mogoča do 16. februarja 2018.

Več informacij je na voljo tukaj.

Razpis

Informativni dnevi (9. in 10. februarja 2018)

9. in 10. februarja 2018 bodo na Filozofski fakulteti potekali informativni dnevi za prvostopenjske študijske programe. Splošne informacije v zvezi s prijavo za vpis, izbirnimi postopki, izpolnjevanjem pogojev za vpis, prepisi in prehodi med programi, menjavami študijskih programov in podobnimi postopkovnimi vprašanji boste lahko prejeli v petek, 9. februarja 2018, ob 14.00 uri v predavalnici 34 (pritličje).

Predstavitve študijskih programov bodo potekale po razporedu spodaj.

Lepo vabljeni.

SLIKOVNO GRADIVO